تقدیم با عشق

 

کودک که بودیم یادمان دادند که دندان‌های اسب پیش‌کشی را نباید شمرد. گفتیم چشم. خب حالا که بزرگ‌تر شده‌ایم و مثلا عاقل‌تر، سوال پیش می‌آید که چرا نباید؟ آخرین باری که کسی کتاب «راز شاد زیستن» یا مثلا «چه کسی پنیر من را جابه‌جا کرد» را به من هدیه داد و مسخره‌ش نکردم و توی سرش نزدم کِی بود؟ یا مثلا کِی بود که یکی زیرپوشِ آستین‌دارِ نازکِ پیرمردی هدیه داده باشد و مجبورش نکرده‌باشم که خودش تنش کند و توی خیابان راه برود؟ واقعا این سزاست که جنس آشغال و بنجل را هدیه‌وار پرت کنیم روبروی طرف و توقع هم داشته باشیم که صدایش در نیاید؟ هدیه دادن یک عدد الاغِ سالمِ مسواک زده بهتر نیست از یک اسب دندان ریخته‌ی بیمار؟ کتاب هم که می‌خواهید هدیه دهید بهتر نیست به جای پانصد صفحه از «فلورانس اسکاول شین» یکی از غزل‌های حافظ را با دست‌خط خودتان بنویسید و هدیه دهید؟ شمردن دندان باعث ناراحتی می‌شود؟ خب بشود! بچه که تازه به دنیا می‌آید مادرش شروع می‌کند به شمردن انگشت‌هایش که مبادا یکیش کم باشد. او که هدیه خداوند است، چه رسد به هدیه‌های زمینی.

 

پ.ن: راه دور چرا. همین پرشین‌بلاگ که به ما هاست رایگان هدیه داده‌است. به شدت کُند، بسیار پر باگ، و با سرورهایی شبیه مینی‌بوس‌های دهه‌ی شصت: بوی روغن سوخته‌ی پیچیده در سراسر وبلاگ‌هایش.

/ 8 نظر / 4 بازدید
من

ادبیات خوندی ؟

محدثه

فک کنم پنج شیش تا کتاب راز شاد زیستن تا حالا هدیه گرفتم :|| خیلیاشم فک کنم از جمعه بازار کتاب میخرن. نو هم پیدا میشه اونجا اخه :)))

ملیکا

بلاگفا خیلی از پرشین بلاگ بهتره...منم توی پرشین بلاگ ،وبلاگ داشتم،حذفش کردم!!!دیوونه م میکرد لعنتی!!!

anemone

خدای من آثار فلورانس اسکاول شین که خیلی خوبن! من تا حالا بیشتر از ده هزار جلد کتاب خوندم!!!!!!ادبی ...تاریخی...روانشناسی و هر چیزی که فکرشو کنی! ولی تا حالا نشده هیچ کتابی رو مسخره کنم حتی اگه با سلیقه ام ok نبوده باشه!

ایزابل

نو پرشین، نو بلاگفا، جاست بیان سازمان تبلیغات وبلاگنویسان پوکیده

شاهزاده پوفر

من ولی خیلی حساسم به برخورد مخاطبم وقتی براش کادویی میبرم... یادمه برا یکی از دوستای خیلی صمیمیم کتاب کوری گرفتم چون خیلی تعریف شنیده بودم و چنان بد برخورد کرد و کتابو انداخت اونور و گفت " مشمیز کننده" که من تا مدت ها تو خودم رفته بودم روم نمیشد ببینمش :| برعکسشم بود هیچی بدتر از این نبود که یه تاپ عرقو هدیه بگیری و بعد ک از پیتزایی میای خونه بفمی بو میده و دلت بخواد بری پول پیتزایی که طرف اومد خوردو ازش بگیری و کادوشم بندازی تو صورتش :| (خدا رو شکر برا من همین یک مورد بود :-) )

نگار

blog[dot]ir شما سراغ پرووایدر مناسب‌ نرفتی. دندونای بیان رو شمردم٬ کامل و سالم!