سه پیشنهاد موسیقایی

پیشنهاد اول:

کدام موسیقی است که می‌تواند شما را از زمین جدا کند و دستتان را بگیرد و ببرد بالا و بالاتر؟ آنقدر بالا ببردتان که یادتان برود توی کدام دنیا زندگی می‌کنید. یادتان برود که باید برای فردا کارهایتان را تمام کنید. کدام آهنگ است که آنقدر بیخیال‌تان می‌کند که توی دل‌تان می‌گویید «گور بابای دنیا، من برای چه به این زمین آمده‌ام؟». آنوقت یادتان می‌آید که میخواستید سفر بروید و خیلی وقت است خودتان را مشغول کرده‌اید. یادتان می‌آید که دوست‌داشتید توی حیاط خانه، باغچه درست کنید ولی هیچوقت حوصله‌اش را نداشتید. یادتان می‌رود که چند روز از شنیدن آخرین عملیات تروریستی گذشته است. یادتان می‌رود که ممکن است رئیس‌تان در محل کار از شما ناراحت باشد. آندریا بوچلی، روحِ سرگردانِ جا مانده در زمین، الهه‌ی آواز، Sogno را می‌خواند. مراقب باشید! ممکن است قلب‌تان از انبساط بیش از حد منفجر شود!

پیشنهاد دوم:

مانی رهنما  هم‌آغوشِ تمام خستگی‌ها و دردهای من  است. درست همان کاری که داریوش اقبالی با غم‌ها و خستگی‌های پدرانمان کرد، مانی رهنما دارد با من می‌کند. کارهایش موسیقی‌ای دارد بدون هیچ نقص و ایراد. روی آهنگ‌هایش وقت می‌گذارد. صدایش فرود و نشیبی دارد که دستِ استادیِ بایک بیات را روی سرش حس کرده‌است. مانی رهنما کمتر شنیده می‌شود ولی جزو بهترین پاپ‌خوان‌های ایران است. آهنگ «درکم کن» را همین حالا گوشش کنید و اگر بعد از آن دلتان گرفت حتما یک عمل جراحی قلب باز انجام دهید! آنقدر که غم دارد.

پیشنهاد سوم:

نمی‌دانم تا به حال اسم گروه آرون را شنیده‌اید یا نه. نمی‌دانم چقدر به فرانسه و دنیای شلوغ لیون، شب‌های عاشقانه‌ی پاریس و بنادر همیشه زیبای مارسی تعلق خاطر دارید. نمی‌دانم چقدر زبان فرانسه می‌دانید (من که نمیدانم!) و چقدر به شنیدن خواننده‌هایی که نمی‌فهمید چه می‌گویند علاقمندید! البته آهنگی که من می‌خواهم معرفی کنم به زبان انگلیسی خوانده شده است ولی دیگر موسیقی‌های این گروه اکثرن فرانسوی ست. در آهنگ Lili، جدای از موسیقی و ترانه و صدا که همگی عالی هستند، چیزی که به شدت خودنمایی می‌کند لهجه‌ی فرانسوی خواننده است. لعنتی صدایش موج می‌شود و تمام روحت را طی می‌کند. سیالی می‌گردد که تمام مویرگ‌های بدنت را می‌پیماید و می‌رود توی قلبت و آنجا را تا درجه‌ی انفجار منبسط می‌کند. چند وقت پیش داستانی خواندم. شخصیت اصلی آن داستان لیلی نام داشت. این آهنگِ لعنتی را باید پس از خواندن آن داستانِ لعنتی گوش‌اش کرد. 

پ.ن: این سه پیشنهاد از بهترین‌های زندگی‌ام هستند. شاید بهتر بود بهترین تیرهایم را در یک حمله شلیک نمی‌کردم!

/ 5 نظر / 19 بازدید
نیلوفر

اشکالی نداره آهنگ لیلی رو روی وبلاگم بذارم؟چون با معرفی شما برای اولین بار گوشش دادم فکر کردم باید ازتون اجازه بگیرم.آدم همیشه نسبت به آهنگایی که خیلی دوستشون داره احساس مالکیت میکنه.

نیلوفر

ممنون:) شما چطور آدرس منو پیدا کردید؟؟

والری

چه پست خوبی.مرسی واسه آرون بگم:این گروه خیلی لعنتی دوس داشتنیه انتخاب و سلیقت هم خیلی خوب بود.البته من یه آهنگ دیگشو خیلی بیشتر ازین دوس دارم که میگم تو وبم با همین ایده ی پستت میخوام یه پست بذارم واسه مانی رهنما:من پاپ دوس ندارم در کل ولی خب آقای رهنما خیلی خاص میخونه بچه تر که بودم اولین آهنگی که ازش شنیدم این بود: پرنده هم قفس .... در واقع صداش و حسش منو میبره به اون بچه تریام ;))

سپیده

مانی رهنما عالیه تیتراژ سریال پروانه .پرنده اگه اهنگای فرانسه رو دوس داری اهنگ دوست دارم لارا فابیان پیشنهاد میکنم ببین