تو کافردل نمی‌بندی نقاب زلف و می‌ترسم

دختری که موهایش را کوتاه کرده ترسناک است. دختری که می‌داند دیگر موهایش روی شانه‌هاش نمی‌افتد؛ که می‌داند وقتی باد بیاید نمی‌شود موهایش را با دست از روی صورتش جمع کند؛ که می‌داند دیگر نمی‌تواند جلوی آینه بایستد و سرش را با شدت خم کند تا موهایش همه به سمت پایین بیایند. دختری که این همه فکر توی سرش می‌چرخد و در تمام مغزش دور می‌زند ولی ذره‌ای احساساتش را تغییر نمی‌دهد. دختری که با این همه دانسته، روبروی آینه می‌ایستد و موهایش را جمع میکند تا ببیند اگر کوتاه‌شان کند چه شکلی می‌شود. دستهایش را لای موها می‌برد و تصور می‌کند که آنقدر کوتاه شوند که دفعه بعدی موها از لای انگشت‌هاش بیرون نیایند. چندتا دختر توی دنیا هستند که می‌توانند به این موضوع فکر کنند و عصبی نشوند؟ چندتا دختر هستند که از تصور کردن چنین حالتی تا جیغ زدن پیش نروند؟ چند تا دختر هستند که آنقدر مستقل تصمیم می‌گیرند که دیگر کسی نمی‌تواند در کوتاه‌کردن یا نکردن موهایشان نظر بدهد؟

درخانه یا در آرایشگاه، به دست خودش یا به دست دیگری، قیچی نزدیک می‌شود، و اولین صدای قیچی مصادف است با ریختن قسمتی از موهای بلندش روی زمین. دست‌هایش هنوز هم جلوی قیچی را نمی‌گیرند. دارد توی آینه خودش را نگاه می‌کند و به جای جیغ زدن خیره می‌شود توی چشم‌های خودش. نگاهش به دنبال موهایی‌ست که آرام آرام حرکت می‌کنند و به زمین می‌رسند. دختری که دلش نمی‌لرزد. دختری که دارد موهایش ‌را می‌بیند که دسته‌دسته زیر قیچی برش می‌خورند و زمین را تیره می‌کنند؛ و فقط به همین شکل ادامه می‌دهد: خیره شدن در آینه، زیر نظر گرفتن حرکت قیچی، صدای برش، دنبال کردن مو تا زمین، و باز خیره‌شدن در آینه.

دختری که موهایش را کوتاه کرده‌است ممکن است پای هرچیز دیگری را نیز از زندگی‌اش کوتاه کند. ممکن است روزی خانواده‌اش را ترک کند. ممکن است زمانی دوستانش را بگذارد و برود. ممکن است به سفری برود ولی هرگز بازنگردد. ممکن است روزی بگوید عاشق‌تان شده ولی فردایش شما را ترک کند. دختری که موهایش را کوتاه کرده، می‌تواند از هر چیز دیگری نیز دل بکند. دختری که موهایش را کوتاه کرده ترسناک است...

 

پ.ن:You Cut Her Hair

/ 7 نظر / 51 بازدید
نسرین

چقدرخوب می نویسی شما !

آزاده

دختری ک موهایش را کوتاه کرده باید نوازش کرد باید بوسیدش باید موهایش را نوازش کرد و بوسید ! دختری ک موهایش را کوتاه کرده فقط خیلی گریه دار است ... با تمام ترسناکی اش خیلی هم گریه دار است !

کالیسور

چه خوبه این پست. کلا اینجا.

سپیده

وقتی روزگار به یک زن سخت میگیرد شروع به کوتاه کردن میکند کوتاه کردن رابطه ها موهایش ناخنها یک زن اینگونه خودش را میکشد.... من خودم بعد هربار کوتاه کردن موهام گریم میگیره[گریه]

باهار

بابا سخت نگیر! باز بلند میشه خب! چقدر دلنشینه نوشته هات

ایزابل

نه کوتاه کردن موها وحشتناک نیس فقط حس تهی شدن رو داره. حس سبک شدن.

sajede

سلام ممنون از مطالب خوبتون میشه ترجمه آهنگ u cut her hairرو بذارید یا برام بفرستید پیداش نکردم متاسفانه ممنون میشم